Co myślicie o muzyce współczesnej?

Rozmowy na temat wykonawców nie współpracujących z Thomasem i Dieterem.

Co myślisz o muzyce z lat '01-09?

1. Jest bardzo dobra
3
4%
2. Jest dobra
18
25%
3. Jest kiepska, ale potrafię coś dla siebie znaleźć
37
51%
4. Chała, gdzie te melodie co kiedyś?
14
19%

Liczba głosów: 72

Awatar użytkownika
Peter

Re: Co myślicie o muzyce współczesnej?

Post autor: Peter » ndz maja 17, 2015 19:04

"Your Body" jest genialne, dlatego kupiłem ostatnią jej płytę.
Postanowiłem sporządzić 5 grzeszków głównych współczesnej muzyki.

1. Nadmiar audiotune'a, jest to program zmieniający głos i podkład, ale szczególne możliwości daje przy głosie, najbardziej nadużywa go producent will.i.am.
2. Nadmiar clippingu czyli przesterów, tu chodzi o specyficznie trzeszczącą elektronikę, koronny przykład, utwór Lady gagi - "Poker Face", Lady Gaga miała dużo takich piosenek. Jest to domeną muzyki tanecznej.
3. loop, czyli pętla, polega to na tym, że słyszymy ciągle ten sam motyw co jakiś czas te same dźwięki i tak w kółko, stosuje to Timbaland, i genialnie to słychać w "4 minutes". Jest to domeną utworów r'n'b.
4. zwiększenie nagłośnienia, to nie wymaga komentarza.
5. zwiększenie nacisku na rytm kosztem melodii typowe dla dzisiejszych nagrań, co sprawia, że większość dzisiejszych piosenek tak trudno zanucić. Typowe choćby dla Timbalanda.

Awatar użytkownika
MODERN JEANNE

Post autor: MODERN JEANNE » ndz maja 17, 2015 22:03

To co robi np najnowsza Madonna woła o pomstę do nieba, zresztą nie tylko ona.Istna sieczka komputerowa, miazga jakiś dziwacznych dźwięków, pisków które mają pełnić rolę instrumentów.
Na pewno inaczej to brzmiało w latach 80 gdzie jednak przewaga żywych chyba była, lub mniej przetworzonych bo nie dysponowali jeszcze możliwościami studyjnymi które im lepsze tym gorzej.

Nawet ostatnie płyty Depeche Mode mało mają wspólnego z ich kultowym brzmieniem.Zawsze słynęli z tego że robią ciekawe , własne sample.Teraz jest zgrzyt (przynajmniej dla mnie) który ciężko przetworzyć.
Mają za duży wybór możliwości i za bardzo eksperymentują wygląda.
Ale niektórym się udaje zachować równowagę, najlepsza płyta jaka ostatnio wyszła i daleko jej od sieczek to chyba najnowsza dla Sandry.Niektórym jakoś lepiej idzie, i potrafią zachować umiar.
Cztery ostatnie albumu dla Aha od 2000r (Minor Earth Major Sky, Lifelines, Analogue, Foot of the Mountain) to jest po prostu to jak powinna brzmieć muzyka , płynne , ładne, delikatne można w kółko słuchać.

Awatar użytkownika
phantomas
Kontakt:

Post autor: phantomas » pn maja 18, 2015 13:41

Może byście w końcu wychylili nosa poza Timbalanda i kolegów i przestali wypisywać bzdury?
Jest tyle nowej muzyki na swiecie, że naprawdę nie mam problemu ze znalezieniem czegoś interesującego.
Rzadko tu ostatnio piszę, ale poziom wypisywanych głupot przekracza już granice.
Stawiam świat na głowie do góry nogami, na odwrót i wspak bawię się słowami

Awatar użytkownika
Peter

Post autor: Peter » pn maja 18, 2015 18:10

Wiesz Phantomas, jakby się przypatrzyć, każdy dziesijszy wykonawca popełnia coś z wymienionych grzeszków. ;) Znalazłem sobie nową idolkę: Cher, ma od jakiegoś czasu przyzwoite nagrania i zadawalający głos, ale i ona ma coś na "Sumieniu". ;)
Dość uważnie obserwuję rynek brytyjski i nie wywarły na mnie takiego wrażenia Ella Henderson czy Ellie Goulding.

Co do Madonny to ona nową płytą przekroczyła już poziom krytyczny i nie byłem w stanie dosłuchać więcej niż 3 nagrania. Także nawet nie słuchałem całości i jestem z tego dumny.

Awatar użytkownika
phantomas
Kontakt:

Post autor: phantomas » śr maja 20, 2015 18:33

To zdecyduj się w końcu - Cher czy Cheryl? Bo widzę, że za bardzo nie wiesz o czym piszesz :-)
Ale to akurat nic nowego :-)
Stawiam świat na głowie do góry nogami, na odwrót i wspak bawię się słowami

Awatar użytkownika
Peter

Post autor: Peter » śr maja 20, 2015 19:52

Jakoś i jedną i drugą lubię słuchać i ciężko się zdecydować która lepsza.
Cher za super ostatnią płytę a Cheryl za głos i za kilka niezłych piosenek. Muszę wybierać. :P Mam płyty Cheryl ale Cher też lubię. Cher ma nieco gorszy głos, ale jej ostatnia płyta dosłownie mnie wgniotla w fotel.

Minusem Cheryl jest to, że ma sporo piosenek nijakich i dobrze się wpisują w to co pisałem o współczesnej muzyce. Troszkę audiotune'a, bo jej muzykiem był min. will.i.am, troszkę nacisku na rytm, ale z drugiej strony tak cudowne piosenki jak "Call My Name" Calvina i "I Don't Care". Pozdrawiam Cię serdecznie.

Awatar użytkownika
Peter

Post autor: Peter » śr lis 18, 2015 20:32

Cheryl i to bez dwóch zdań, za genialny głos, mam 2 płyty, ale jak słucham deluxe "A Milion Lights" to naszła mnie refleksja dotycząca całościowej muzyki współczesnej. Artyści często nagrywają ponadprzeciętnie dobre single a całe płyty wypełniają czymś kompletnie beznadziejnie niestrawnym. Zauważyliście? I tu Cheryl jest dobrym przykładem, ale np: Madonna też to robi, czy wiele innych.

Awatar użytkownika
Peter

Post autor: Peter » pt sty 11, 2019 18:20

Za takie covery powinno się stawać przed sądem, spaprać tak cudowny utwór, a pamiętam jak Atlantis to samo mówił o coverze Daniela "Ain't No Sunshine" a on według mnie nie różnił się wiele od oryginału. Tu mamy za dużo muzyki współczesnej wsadzone ale cała ta muzyka niebawem runie jak domek z kart....

Awatar użytkownika
MrMidicial

Post autor: MrMidicial » sob sty 12, 2019 18:33

Peter pisze:

Za takie covery powinno się stawać przed sądem, spaprać tak cudowny utwór, a pamiętam jak Atlantis to samo mówił o coverze Daniela "Ain't No Sunshine" a on według mnie nie różnił się wiele od oryginału. Tu mamy za dużo muzyki współczesnej wsadzone ale cała ta muzyka niebawem runie jak domek z kart....
Nie podoba mi się ten cover. :/

Awatar użytkownika
Skyliner89MT

Post autor: Skyliner89MT » ndz sty 13, 2019 3:13

Dzisiejsza muzyka to komercyjna papka... Wszystko na jedno kopyto.
Jak usłyszałem te "piosenki" to uszy mi zaczęły krwawić:

To jest profanacja oryginalnych klasyków :evil: :x

Cover klasyka lat 90tych :x :

Nie mam żadnego szacunku dla pseudo artystów, którzy coverują legendarne piosenki
ES GIBT NIE EIN ENDE VON MODERN TALKING

Awatar użytkownika
Peter

Post autor: Peter » pt sty 18, 2019 13:43

Racja

Nie mówię że jest teraz zła po prostu nie słucham radiostacji ani nie oglądam dawno VIVY nie mam pojęcia co teraz powstaje a z nowości bardzo sobie cenię to co co jakiś czasu wychodzi od Bohlena. Albumy Vanessy były doskonałe a teraz Anna Maria ma taką płytę ze słucham codziennie także Marie ma wspaniały album. A że co jakiś czas znajdę coś takiego? Byłem na pizzy i natrafiłem na taki włąsnie cover... taka muzyka runie jak domek z kart kiedyś. Tyle że teraz mam przerwę gdyż jest żałoba.

Awatar użytkownika
Karolek78

Post autor: Karolek78 » wt lut 19, 2019 11:26

A według mnie z muzyką jest lepiej niż jeszcze 8-10 lat temu. Dla mnie największą katastrofą były lata 2000-2010. Wszechobecna wojna głośności, technobeaty, plastikowe, płaskie brzmienia... Obecnie znowu zaczyna to wracać do normy, utwory są spokojniejsze, bardziej przestrzenne. Jedyną słabą stroną jest to, że pomimo lepszego designu brzmieniowego brakuje niekiedy pomysłów na melodię. Trochę za dużo skupienia na technice, a za mało na najważniejszym. Lata 80 też były na jedno kopyto, całe MT jest na jedno kopyto...
Karolek78

Awatar użytkownika
Peter

Post autor: Peter » sob mar 09, 2019 17:34

Ja uważam że taki 2009 to był świetny czas dla muzyki i jego okolice: albumy A-ha, SIB, Alphaville, Sandry, OMD, PSB, Kylie i DM, wszystkie znakomite. Może troszkę Sandry mniej. Tyle że był to kiepski okres dla Dietera.

riccardo1989

Post autor: riccardo1989 » ndz mar 10, 2019 23:02

Karolek78 pisze:
wt lut 19, 2019 11:26
A według mnie z muzyką jest lepiej niż jeszcze 8-10 lat temu. Dla mnie największą katastrofą były lata 2000-2010. Wszechobecna wojna głośności, technobeaty, plastikowe, płaskie brzmienia... Obecnie znowu zaczyna to wracać do normy, utwory są spokojniejsze, bardziej przestrzenne. Jedyną słabą stroną jest to, że pomimo lepszego designu brzmieniowego brakuje niekiedy pomysłów na melodię. Trochę za dużo skupienia na technice, a za mało na najważniejszym. Lata 80 też były na jedno kopyto, całe MT jest na jedno kopyto...
Wg mnie, to były lepsze lata niż teraz. Brakuje teraz elektronicznej i przede wszystkim z rytmem muzyki. Brakuje mi takiej domieszki muzyki techno w obecnych utworach. Techno jeszcze ktoś teraz pamięta, czy tylko disco polo rządzi w dyskotekach?

To było świetne brzmienie:

https://www.youtube.com/watch?v=mAqv0bHPRmo

https://www.youtube.com/watch?v=yrqn4oalyLo

Awatar użytkownika
Peter

Post autor: Peter » pn mar 11, 2019 11:59

Mocno zapachniało wschodem, Sylver chyba są z Ukrainy bądź z któregoś z Państw ościennych za wschodnią granicą. Ale bardzo przyjemna nutka.

riccardo1989

Post autor: riccardo1989 » wt mar 12, 2019 12:07

Ten duet pochodzi z Belgii :)

ODPOWIEDZ