DO Passion

Rozmowa na temat muzycznych poczynań Systems In Blue.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Peter

DO Passion

Post autor: Peter » ndz paź 07, 2018 18:52

Nowy projekt Detlefa i Olafa bez Michaela. Myślę że ma szansę się rozwinąć i dlatego zasługuje na osobny wątek.

Właśnie tego słucham. Tak blisko klimatu starego Modern Talking nigdy jeszcze nie byli, oni na początku raczej naśladowali brzmienie Blue System a teraz stworzyli coś w stylu Modern Talking do czego wokal Olafa o wiele lepiej pasuje, brzmi w tej piosence wręcz wyśmienicie i chórki mamy po raz pierwszy i bez Rolfa ale i bez Michaela, tylko Detlef i Olaf. Detlef gdzieś śpiewa w tle.

DO Passion nie przekreśla według mnie kariery Systems In Blue i Skynight Avenue tak samo jak nie przekreśla jej solowa kariera Michaela Scholza.
السلام عليكم

kayo

Re: DO Passion

Post autor: kayo » pn paź 08, 2018 14:06

Witam , zgadzam sie z Peterem ,tym bardziej ze co miesiac beda wypuszczac nowa piosenke ,powiem wam ze to sprytne posuniecie publikowanie piosenki na wszystkich platformach muzycznych no bo zanim nasi przyjaciele ze wschodu dostali by plyte to troche czasu by uplynelo a tak Maja ja tak samo jak my z tego co sie dowiedzialem bardzo im to odpowiada a i kwota nie jest jakas kosmiczna , Po opublikowaniu piosenki Ice Cold Angel Jakis szalony fan napisal ze nie ma juz SIB i Olaf spiewa z Detlefem a Michael Scholz z Johann Perrier oczywiscie rozpetalo sie ,,piekielko: a najbardziej zly to byl Johann Perrier , takze wszystko zostalo juz wyjasnione i bylo sprostowanie SIB nie rozeszli sie sa razem a ze Maja rozne projekty no coz to muzycy zawodowi z samego SIB nie oplaca rachunkow ja to rozumiem i czekam na kolejna piosenke DO Passion w Listopadzie a Ice Cold Angel jest dedykowany Ralf Stemmann ktory mial duzy wplyw na brzmienie MT,CC.Catch i innych produkcji Bohlena ,Ralf Stemmann zmarl 7 sierpnia 2017 , wpadlem na to przypadkowo i poinformowalem Olafa ktory na poczatku nie chcial wierzyc bo wiadomo ze w necie jest choc co dopiero jak mu przeslalem linka i rozpytal sie okazalo sie to ze mialem racje o tej smutnej informacji ,takze czekamy na druga piosenke ktora sie ukaze jak wspomnialem w Listopadzie i dolanczam maly snipett ktory w wersji radiowej z lat 50-tych ,pozdrowka https://www.youtube.com/watch?v=sWadviJKa38

Awatar użytkownika
Peter

Post autor: Peter » czw paź 25, 2018 19:49

Strasznie dużo radochy miałem z tego nagrania, wreszcie wokalnie to było to i wreszcie zabrzmiało to dokładnie tak jak powinno i tak jak bym sobie tego od nich oczekiwał, z niecierpliwością czekam na kolejny singielek, tego niezwykle obiecującego projektu. Jednocześnie z ciekawością przyjrzę się poczynaniom solowym lidera Systemsów.
السلام عليكم

sq9tm
Kontakt:

Post autor: sq9tm » czw lis 01, 2018 13:03

Jego głos w zwrotkach bardzo mi przypomina którąś z gwiazd Italo Disco. Ogólnie dla mnie świetne nagranie, takie uwielbiam. Czekam na kolejne hity.

Awatar użytkownika
Peter

Post autor: Peter » czw lis 01, 2018 17:57

Ja również jestem w gronie osób zachwyconych produkcją utworu i zwłaszcza wokalem. Po pierwsze: produkcja tu mamy bez żadnych różnic niż wcześniej dzieje się tak dlatego że Ci dwaj panowie stworzyli prawie cały album "Melange Bleu" a Detlef miał udział w każdej produkcji firmowanej mianem Systems In Blue lub Skynight Avenue, wokal: dla mnie to wreszcie jest to, nie mamy za ciężkiego wokalu Rolfa imitującego Dietera. Ja kocham głos Rolfa ale niekiedy był za ciężki jak na ten gatunek muzyki zwłaszcza zwrotki, znacznie jednak gorszy jest wokal Michaela taki bez poweru bez wyrazu w którym czuć mocno już wiek. Nie oszukujmy się za dwa miesiące skończy 70 lat to jak ma brzmieć? Olaf jest po 50 tce wygląd jak na swój wiek nadzwyczaj młodo i sobie jeszcze długo pośpiewa. Na nasze szczęście. Chórki: tu mamy skład Olaf i Detlef, brzmi to nieco inaczej niż Systems in Blue 2,0 (Detlef Michael, Olaf czyli Reaktywowane SIB), inaczej niż Skynight Avenue a co dopiero stare Systems In Blue, drugie Modern Talking nie wspominając o starym... ze starego mamy 1/4 chóru. Brzmi inaczej czy gorzej? Nie mi się się podoba, choć ile można psioczyć na wiodący wokal Michaela w piosenkach to jako chórzysta jest świetny, chórki w SIB chyba lepsze.
السلام عليكم

Awatar użytkownika
Peter

Post autor: Peter » czw lis 08, 2018 20:28

Muzyka mocno w stylu Detlefa osadzona, mocniej niż "Melange Bleu" ale momentami słyszę dźwięki zaczerpnięte ze starego MT w podkładzie na zwrotkach ale przewijają się przez cały utwór. Do tego fajne ozdobniki sprawiają że piosenka w moim odczuciu brzmi jednocześnie świeżo i jednocześnie nieco modernowo, dla mnie piosenka klasa, wokale też mocno trafiają do mnie a nie było tego w poczynaniach tego co zostało z muzyków sesyjnych zespołu naprawde dawno (wokale oczywiście) bo cała masa produkcji własnych i dla innych do mnie trafiała w 100 % Zwrotki mi pachną nieco "Brother Louie" aranżacyjnie. Co dla mnie jest zaletą niż wadą.
السلام عليكم

cryptom

Post autor: cryptom » sob gru 08, 2018 21:27

Witam,
mi osobiście podoba się Ice Cold Angel. Super kawałek
Pozdrawiam
NIE DLA PiS-uaru

Awatar użytkownika
Pioetrek
Kontakt:

Post autor: Pioetrek » ndz gru 09, 2018 22:52

Na spotify pojawiły się dwa nagrania: Thank God it's Christmas oraz Do Do. Jest też karaoke Ice Cold Angel (możliwe, że Detlefa tam słychać sporo ale ja ich nie rozpoznaje :) )

Pozdrawiam

Piotrek
"Dieter is unbending - in his soul he is a rock-n-roller"

Awatar użytkownika
Adrian77
Kontakt:

Post autor: Adrian77 » pn sty 21, 2019 10:43

Kolejne nagranie DO Passion (Detlef & Olaf) nazywa się That Is Love. Możliwość kupienia będzie od 25 stycznia 2019. Ale już dzisiaj premiera nagrania w radiu Top80 po godzinie 21. Od wczoraj słucham i jak dla mnie jest świetne. Dużo lepsze niż Do Do. Zapraszam!

Awatar użytkownika
atlantyda ;o)
Członek TAFC Polska

Post autor: atlantyda ;o) » pn sty 21, 2019 19:54

Adrian napisz jeszcze o której godz.będzie audycja.

Awatar użytkownika
Adrian77
Kontakt:

Post autor: Adrian77 » pn sty 21, 2019 21:24

Przecież jest napisane, że premiera po godzinie 21 ;) A audycja od godziny 20.

Awatar użytkownika
atlantyda ;o)
Członek TAFC Polska

Post autor: atlantyda ;o) » pn sty 21, 2019 22:54

No i fajnie, przegapiłam :/

Awatar użytkownika
Peter

Post autor: Peter » wt sty 22, 2019 15:23

Bardzo fajna piosenka tylko chórki brzmią jakoś inaczej.
السلام عليكم

Awatar użytkownika
Pioetrek
Kontakt:

Post autor: Pioetrek » wt sty 29, 2019 23:04

Czyżby w zwrotkach wreszcie był Detlef?

Pozdrawiam

Piotrek

Awatar użytkownika
Adrian77
Kontakt:

Post autor: Adrian77 » wt sty 29, 2019 23:22

Olaf mi mówił, że Detlef w zwrotkach nie śpiewał.

Awatar użytkownika
Pioetrek
Kontakt:

Post autor: Pioetrek » śr sty 30, 2019 0:05

Głos jakiś taki bardziej miękki bym powiedział ale może rzeczywiście to wciąż Olaf (ale poprzednim razem, coś około 30 lat temu, jak tak sobie tłumaczyłem umiejętności Dietera to potem wyszli z podziemia jacyś chórzyści i zaczęli wszystkim wmawiać, że refreny to nie Dieter :) )

Pozdrawiam

Piotrek

ODPOWIEDZ