Modern Talking.pl - strona główna
Nasze materiały wideo | Kontakt

I Like It Hot


Daniele Negroni

Piosenka pochodzi z albumu "Crazy"

Konsekwencją sukcesu albumu "Crazy" (5 tygodni wśród dziesiątki najpopularniejszych płyt w Niemczech) była decyzja o wydaniu trzeciego singla. Wybór padł na "I Like It Hot", choć bardzo blisko singlowego wydania był już "Terror In My Heart" - utwór zabarwiony bardziej rockowo. "I Like It Hot" to piosenka bazująca na przeboju Blue System "My Bed Is Too Big", choć znacznie różniąca się od oryginału. Inne są słowa, także melodia zwrotek nie przypomina piosenki sprzed 24 lat. Identyczna jest za to melodia refrenu oraz ogólny klimat utworu.

Nagranie tytułowe jest w wersji singlowej o pół minuty krótsze niż na albumie "Crazy". Podstawową różnicą jest szybsze o około 6% tempo oraz krótsza druga zwrotka. W jego aranżacji pojawiły się również nowe elementy. Ten sam mix został wykorzystany w teledysku. Co ciekawe - w piosence ani razu nie pada tytułowa fraza "I Like It Hot", a jedynie jej odmiana :)

Premierowy "Wild Wild Life" utrzymany jest w stylu disco i wpasowuje się w klimat Blue System jeszcze bardziej niż "I Like It Hot". Duża w tym zasługa dość specyficznego poprowadzenia wokalu Daniele - nie sposób oprzeć się wrażeniu, że Dieter Bohlen chciał nadać mu brzmienie możliwie najbliższe oryginalnym zwrotkom Blue System. W refrenie z kolei czeka na nas charakterystyczne "ah-ah-ah-ah" znane chociażby z piosenki "Under My Skin".

Zwolennicy twórczości Dietera Bohlena z czasów wczesnego Blue System powinni być z tego singla zadowoleni. Nie ma tu eksperymentów, jest za to klasyczne, uwielbiane przez wielu brzmienie. Doprawdy szkoda, że singiel ten ma formę "2-track" i zabrakło na nim miejsca na wersję wydłużoną czy instrumentalną. Pozostaje cieszyć się tym co otrzymaliśmy i mieć nadzieję, że komercyjna porażka singla "I Like It Hot" (ledwie 45 miejsce na niemieckiej liście Top-100) nie uczyni go ostatnim wydawnictwem Daniele Negroniego, które wyszło spod ręki Dietera Bohlena.  

I Like It Hot - Polydor 3711461 - 10.08.2012

 Okładka singla "I Like It Hot"

  1. I Like It Hot (New Single Version) 3:29
  2. Wild Wild Life 3:32

Muzyka i tekst: Dieter Bohlen
Produkcja: Dieter Bohlen
Vocal coaching and recording by J.H. Wolf at Lonely Wolf Studio
Perkusja, bas, klawisze: Jeo
Chórki: Fred Jernbek (1), Billy King (2)

"Terror In My Heart"
Poprzedni singiel


Dziś 30.05.2023
Kalendarium: premiera albumu Marka Medlocka "Cloud Dancer" (2008)Który z nowych remiksów na albumie "30" jest najlepszy?

Just We Two (Mona Lisa) - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Single Mix
Give Me Peace On Earth - New Hit Version
Just Like An Angel - New Hit Version
You're The Lady Of My Heart - New Hit Version
Brother Louie - Bassflow 3.0 Extended Mix
Żaden z nich nie jest dobry
2001 - 2012 ModernTalking.pl
Google